انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا یا در اصطلاح بیومتریک، از سال ۲۰۱۳ به بعد، طبق قانون کشور کانادا، برای تمامی افراد ۱۴ تا ۸۰ سالی که متقاضی انواع ویزای کانادایی هستند، الزامی می باشد. باید خاطر نشان ساخت تا زمانی که انگشت نگاری صورت نگیرد، درخواست صدور ویزا به جریان نخواهد افتاد. وزیر  کانادا، جهت افزایش امنیت کانادا و برای وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی، انگشت نگاری را از جمله شرایط ضروری برای صدور ویزای کانادا قرار داده است.

انگشت نگاری سفارت کانادا

این افراد تا ۳۰ روز بعد از ثبت نام و تقاضا نمودن ویزا در سایت سفارت کانادا، می توانند به دفاتر وک در سفارت مراجعه کنند و مراحل را انجام دهند. در حال حاضر سفارت کانادا در خصوص انگشت نگاری هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد و افراد متقاضی باید در زمانی که تعیین شده به دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا در یکی از کشورهای ارمنستان، امارات، ترکیه، آذربایجان و گرجستان مراجعه نمایند. معمولا دفاتر وک سفارت کانادا، روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰ (به وقت محلی) پاسخگو می باشند.

پس از این که انگشت نگاری سفارت کانادا انجام شد، در صورتی که پرونده شخص با مشکلی مواجه نگردد، صدور ویزای کانادا نزدیک به ۸ هفته به طول می انجامد. هنگام ورود به خاک کانادا و قبل از اینکه فرد از فرودگاه خارج گردد، مأمورانی که در فرودگاه مستقر هستند، اقدام به بررسی تصویر گذرنامه می کنند، چرا که ممکن است برای تشخیص هویت، نیاز به انگشت نگاری مجدد باشد.

مراحل انگشت نگاری سفارت کانادا

مراحل انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا و یا بیومتریک کانادا از جمله مراحل مهم جهت اخذ ویزای کانادا است که با حضور فردی که متقاضی اخذ ویزا می باشد در دفاتر وک، انجام می شود. در این دفاتر بعد از عکس برداری از فرد و اسکن نمودن اثر انگشتان او، اطلاعات بیومتریک شخص ثبت می شود. مرحله بیومتریک در کمترین زمان ممکن و در مجموع چیزی بین ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد.

هنگام انگشت نگاری سفارت کانادا، متصدی مربوطه با دوربین از شما عکس برداری می کند و از شما خواسته می شود که انگشتان خود را بر روی یک دستگاه با صفحه ای شیشه ای قرار دهید. این مرحله ۵ الی ۱۰ دقیقه به طول خواهد انجامید و نیازی به گرفتن وقت قبلی از دفاتر وک نمی باشد. هم چنین در زمان انگشت نگاری سفارت کانادا، هیچ گونه مصاحبه ای با شما صورت نخواهد گرفت و نیازی به ارائه اطلاعات پرونده نمی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای انگشت نگاری کانادا

اگر برای بیومتریک کانادا و یا انگشت نگاری سفارت کانادا به صورت آنلاین ثبت نام کرده باشید، متقاضی اخذ ویزا باید پاسپورت و رسید مربوط به درخواست ویزا را به یکی از دفاتر وک ارائه نماید. باید اضافه نمود که اگر هزینه انگشت نگاری به صورت آنلاین پرداخت شده باشد، نیازی نیست هزینه دیگری پرداخت شود.

هزینه انگشت نگاری برای ویزای کانادا

برای هر متقاضی اخذ ویزا، هزینه انگشت نگاری و یا بیومتریک سفارت کانادا، در دفاتر وک، ۸۵ دلار می باشد. باید خاطر نشان ساخت که هزینه این انگشت نگاری برای کسانی که به صورت خانوادگی درخواست ویزای مسافرتی کانادا را نموده اند؛ ۱۷۰ دلار برای کل خانواده در نظر گرفته می شود. هم چنین متقاضیانی که درخواست ویزای تحصیلی می نمایند، علاوه بر هزینه انگشت نگاری که ۸۵ دلار کانادا می باشد، باید مبلغ ۱۵۰ دلار برای ارزیابی مدارک ویزای دانشجویی کانادا و همان استادی پرمیت پرداخت نمایند.

مدت اعتبار انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا برای ویزای مسافرتی ، کاری و تحصیلی به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و اگر ریجکت نیز شود، دولت کانادا به مدت ۱۵ سال، اطلاعات و مشخصات شما را نگاه می دارد. لازم به ذکر است که اعتبار انگشت نگاری جهت اقدام مجدد برای اخذ ویزای کانادا، فقط ۱۰ سال است. در خصوص کیس های مربوط به کانادا، در صورتی که با اپلیکیشن شما موافقت گردد، دولت کانادا اطلاعات و مشخصات شما را تا سن ۸۰ سالگی شما ذخیره خواهد نمود.

نمونه انگشت نگاری سفارت کانادا

اگر نتیجه درخواست شما این باشد که به یک شهروند کانادایی بدل شوید، دولت کانادا این اطلاعات و مشخصات را برای همیشه حذف می نماید و اگر موفق به این امر نشدید و علت رد شدن درخواست شما، مشکلات مالی، سلامتی و یا هر عدم تطابقی باشد، فقط به مدت ۵ سال از مشخصات و اطلاعات شما نگه داری می نماید. هم چنین اگر به خاطر ارائه نادرست و نامناسب با کیس شما موافقت نشود، اطلاعات شما تا ۱۰ سال حفظ می شود. هربار که اقدام به انجام این امور می کنید، باید انگشت نگاری جدیدی را مجددا ارائه دهید.

نظرات بسته شده است.