تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل دانشگاه است و اینم موضوع در مقطع دکترا بیشتر قابل لمس است. در این مطلب به طور کامل در رابطه با تحصیل دکترا در کانادا صحبت خواهیم کرد.

به یک برنامه دکترا در کانادا بپیوندید

کانادا یکی از کشورهایی بود که در سال ۲۰۱۲ بیشترین اساتید محقق در سطح جهان را جذب کرد و این امر اتفاقی نیست. کانادا علاوه بر زیبایی های طبیعی حیرت انگیز، دانشگاه ها و مراکز علمی بسیار معتبر و سطح بالایی نیز دارد. که تحصیل دکترا در کانادا را اولویت بسیاری از دانشجویان سراسر جهان کرده است. منابعی که در اختیار اساتید محقق قرار می‌گیرد از اکثریت قریب به اتفاق کشورهای اروپایی بهتر است، در حالی که سطح حقوق و درآمد به طور متوسط ​​دو برابر بیشتر سایر کشورهای دنیا است.

بنابراین، پذیرش در مقطع دکترا در یک دانشگاه کانادایی، پروژه ای محکم و سودآور در کوتاه مدت و بلند مدت محسوب می شود. اما دریافت این پذیرش نیاز به آماده سازی قبلی و همچنین تشکیل پرونده مناسب دارد.

تحصیل دکترا در دانشگاه های کانادا

به رسمیت شناختن بین المللی دکترای کانادا

دانشجویان محقق که مشغول تحصیل دکترا در کانادا هستند بودجه نسبتا زیادی در طول دوره آموزشی خود دریافت می کنند و از پشتیبانی قابل توجهی برای انجام تحقیقات با کیفیت برخوردار هستند. که نتیجه تحقیقات آنها در بهترین حالت و بهترین نشریه های علمی منتشر خواهد شد. از این رو وضعیت آنها عموما مورد حسادت محققان اروپایی با شرایط کمتر سودمند قرار دارد.پیوستن به برنامه PhD در یکی از دانشگاه های کانادا به شما امکان می دهد در آینده بتوانید در سراسر جهان کار کنید، با این حال، بالاتر از همه اینها کیفیت تحقیقاتی است که انجام داده اید، که در صورت موفق بودن و مورد توجه واقع شدن نتایج تحقیقات، آینده شما تضمین شده خواهد بود.

ساختار PhD در کانادا

دانشجویانی که به دوره دکترا ملحق می‌شوند باید در طول دوره تحصیل دکترا در کانادا پژوهش های متنوعی انجام دهند و در مرحله آخر، پایان‌نامه‌ای را پیشنهاد کنند که توسط اساتید مورد تایید، نظارت شده باشد و در زمان دفاع مورد قبول واقع شود. مدت زمان دوره دکترا بسته به موسسه محل تحصیل و تحقیقات انجام شده از ۴ تا ۷ سال متغیر است. در نهایت دانشجو می بایست تحقیقات انجام شده خود در طول مدت تحصیل را به صورت یک کنفرانس ارائه دهد. هیئت داوران ذیصلاح باید پروژه ارائه شده توسط دانشجو را تایید کند و در عین حال توانایی دانشجو برای انجام تحقیقات مستقل نیز تایید می شود.

زمان درخواست تحصیل دکترا در کانادا

ساختار تقویم آموزشی کشور کانادا مشابه با اغلب کشور ها است. ورودی ها در ماه سپتامبر وارد دانشگاه می شوند و کلاس ها تا اوایل ژانویه برای ترم اول ادامه دارد. و سپس ترم دوم از ژانویه شروع می شود و تا ماه ژوئن به پایان می رسد. برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا لازم است از شهریور ماه سال قبل و از طریق وب سایت دانشگاه اقدام کنید، جهت تحصیل دکترا در کانادا باید مراحل خاصی را طی کنید که البته جستجوی استاد راهنما شاید مهم ترین آنها باشد. درخواست برای برنامه دکترا یک پروژه متفکرانه است که به زمان قابل توجهی نیاز دارد، بنابراین باید تقریبا ۱۵ ماه قبل از تاریخ شروع در نظر گرفته شده، برنامه ریزی تمام مراحل را آغاز کنید.

مراحل ثبت نام برای تحصیل دکترا در کانادا

داشتن سوابق تحصیلی خوب برای درخواست PhD در دانشگاه های کانادا ضروری است. بنابراین فایل شما باید مرتب باشد و بهترین ویژگی های شما را منعکس کند.

پرونده ثبت نام شما باید حاوی مدارک زیر باشد:

مدرک سطح کارشناسی ارشد و همچنین تخصص انتخابی شما. دکتری باید به عنوان ادامه تخصص شما در دوره کارشناسی ارشد انجام شود، اگرچه امکان ارتقاء در رشته دیگری از طریق دوره های کارآموزی خاص وجود دارد. تمام نتایج به دست آمده در طول سه سال آخر تحصیل شما باید به انگلیسی ترجمه شوند. ترجمه می تواند از طریق مدیریت موسسه تحصیلی شما یا یک مترجم مورد تایید انجام شود.داوطلب باید نمره قابل قبول در یکی از آزمون های زبان انگلیسی را کسب کند. معمولا حداقل های مورد نیاز برای تحصیل دکترا در کانادا کسب ۹۰ نمره در آزمون تافل یا نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس است.توصیه نامه از دانشگاه یا اساتید خوش نام و مرتبط با رشته تحصیلی که نشان دهنده سطح کیفی شما برای انجام پروژه های تحقیقاتی است.یک انگیزه نامه که ویژگی های شما را توصیف می کند، نقاط مثبت تحصیلی شما را برجسته می کند و درخواست شما را برای آموزش توجیه می نماید.فتوکپی پاسپورت شما با اعتبار حداقل یک سال پس از شروع دوره.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد. همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136384260

هزینه های ثبت نام در دوره های دکترا

ممکن است در نگاه اول هزینه برنامه دکترا قابل توجه به نظر برسد، اما کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین کمک هزینه تحصیلی را برای محققین دانشجو ارائه می دهد. بورسیه تحصیل دکترا در کانادا به دانشجویان دکترا کانادایی و خارجی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند تعلق می گیرد، و به اندازه ۵۰۰۰۰ دلار در سال به مدت سه سال ارزش گذاری می شود. که به نظر می رسد هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را برای دانشجویان پوشش خواهد داد.

برای اطلاع یافتن درباره تمامی هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا روی این لینک کلیک کنید.

فارغ التحصیلی از کانادا پس از تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی

انتخاب کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا به شما این امکان را می دهد که به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو تحصیل کنید. همچنین فرصت هایی برای زندگی در یک جامعه انگلیسی زبان در حین تکمیل تحصیلات خود به زبان فرانسوی یا برعکس وجود دارد. زندگی و کار در کاناداگذراندن دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در یکی از دانشگاه های کانادا به شما کمک می کند تا میزان اشتغال خود را در کانادا و سراسر جهان افزایش دهید.به عنوان یک دانشجوی بین المللی که کانادا را می شناسد و دوست دارد، ممکن است بخواهید همانجا بمانید و کار کنید. برای متقاضیان واجد شرایط، تعدادی برنامه وجود دارد که می تواند به تسهیل این روند پس از فارغ التحصیلی کمک کند.

تامین هزینه های دانشجویان به کمک بورسیه های تحصیلی

لذت بردن از کیفیت بالای زندگی در کانادا

دانشجویان کانادایی و دانشجویان بین المللی از امکانات یک زندگی مرفه در کانادا بهره مند می شوند. کانادا مکان فوق العاده ای برای زندگی، تحصیل و کار است. در واقع، در رتبه اول کیفیت زندگی در جهان قرار دارد.هنگامی که برای تحصیل دکترا در کانادا اقدام می کنید، کشوری منحصر به فرد و متنوع شما را مورد استقبال قرار خواهد داد. شهرهای کوچک و بزرگ کانادا از امنیت قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی برخوردار هستند.

نظرات بسته شده است.