معرفی کامل دانشگاه Saskatchewan University

دانشگاه Saskatchewan University

دانشگاه Saskatchewan با بیش از ۲۰۰۰ رشته دانشگاهی در پردیسی واقع در Saskatoon استان Saskatchewan قرار گرفته است. این دانشگاه بیشتر به خاطر تمرکزش بر تدریس و تحقیق و همچنین داشتن منابع نور سینکروترون در کل کانادا تنها مؤسسه فعال در زمینه تحقیقات هسته ای و زیست فناوری محسوب می شود. این تحقیقات به بررسی ساختارهای درونی مواد پیشرفته و نمونه های زیستی می پردازد. کالج هنر و علوم دانشگاه Saskatchewan بزرگترین بخش این دانشگاه است و ۵ شاخه مجزای علوم سلامت را با بیشمار رشته حیطه هنر، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم طبیعی پوشش می دهد. دپارتمان علوم کامپیوتر نیز در کالج مهندسی به خاطر رشته هایی که ارائه می دهد، جزء بهترین کالج های کانادا است. همچنین کالج کشاورزی این دانشگاه پیشرفت های چشمگیری در زمینه کشاورزی و در سطح بین المللی ایجاد کرده است.

رده بندی

در سال ۲۰۰۷ مجله Maclean’s، دانشگاه Saskatchewan را در میان ده دانشگاه برتر ارائه دهنده دکترای پزشکی کانادا قرار داد. همچنین رده بندی Gourman Report Ranking of Canadian Universities جایگاه بیستم را از بین ۶۰ دانشگاه برتر کانادا به این دانشگاه اختصاص داد. Sidhpur Foundation از میان ۲۵ دانشگاه برتر کانادا، به دانشگاه Saskatchewan رتبه ۱۴ را اعطاء کرد. همچنین رده بندی National Post  و Financial Post که ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را معرفی می کنند، به این دانشگاه رده ۱۳ بهترین دانشگاه های کانادا را با جمعیت ۱۵,۳۹۷ و سرمایه ۵۶۶,۵۹۶٫۰۰۰ دلار اختصاص داد.

تحقیقات

بخش تحقیقاتی Canadian Light Source در سال ۲۰۰۴ و به عنوان بخشی از دانشکده علوم سینکروترون تأسیس شد. این بخش در زمینه بیوتکنولوژی کشاورزی و ژنتیک چهارپایان در جهان پیشرو است. دانشگاه Saskatchewan در رشته شیمی، ژئوشیمی و داروسازی شهرت فراوانی دارد. پروژه های کشاورزی این دانشگاه پیشرفت های فراوانی را در این زمینه به وجود آورده اند.

درآمد

دانشگاه Saskatchewan تا پایان سال ۲۰۰۷ دارای ۱۳۶,۷ میلیون دلار سرمایه نقدی بوده است. مؤسسه Western Grains Research Foundation در میان ۷ دانشگاه کانادا که بیشترین درآمد را از تحقیقات به دست آورده اند، قرار دارد.

تحصیلات دانشگاهی

کالج هایی که در ادامه معرفی می شوند هیچ نیازی به دوره های پیش دانشگاهی ندارند و متقاضیان را از دبیرستان مستقیم به دانشگاه وارد می کنند:

کالج کشاورزی و منابع زیستی

شورای تحقیقات ملی، مرکزی را تحت عنوان Development Centre در دانشگاه Saskatchewan تأسیس کرد. دوره های این مرکز شامل کشاورزی و مهندسی منابع زیستی (ABE)، اقتصاد کشاورزی (AGEC)، کشاورزی (AGRC)، زراعت (AGRN)، علوم حیوانات (ANSC)، علوم زیست محیطی (EVSC)، غذا و علوم میکروبیولوژی کاربردی (FAMS)، مدیریت منابع انسانی (IPRM)، علوم پزشکی حیوانات بزرگ (VLAC)، گیاه شناسی (PLSC) و خاک شناسی (SLSC) می باشند. اولین کلاس هایی که در این دانشگاه برگزار شده اند، مربوط به رشته کشاورزی بودند. در دانشگاه Saskatchewan حدود ۴۰۵ هکتار زمین به بخش عملی رشته کشاورزی و مطالعات چهارپایان و همچنین انبار دانشگاه اختصاص داده شده است. ساختمان کشاورزی جدید بین سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۱ یک ساختمان ۶ طبقه شیشه ای بود و در سال ۲۰۰۰ یک طبقه به آن اضافه شد.

کالج هنر و علوم

این کالج ارائه دهنده ۶۰ رشته مختلف است، که به ۴ بخش تقسیم می شوند: هنرهای زیبا، علوم انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی. هنرهای زیبا رشته هایی چون هنرهای خلاق، هنرهای تصویری، نمایش و موسیقی را پوشش می دهد. زبان، تاریخ، ادبیات، الهیات و فرهنگ شناسی در بخش علوم انسانی قرار دارند. علوم اجتماعی نیز شامل مردم شناسی، اقتصاد، مطالعات سیاسی، روان شناسی و جامعه شناسی می شود. همچنین علوم طبیعی رشته های زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و استاتیک و همچنین علوم کامپیوتر را پوشش می دهد. رشته هایی نیز در این دانشگاه ارائه می شود که در بیش از یک شاخه جای می گیرد. مثلاً بیوانفورماتیک، دیرینه شناسی، توسعه روستایی و شهری، مطالعات کلاسیک، قرون وسطی و رونسانس (CMRS). ساختمان هنر در سال ۱۹۵۹ افتتاح شد در حالیکه ساختمان هفت طبقه Arts Tower and Theatre در سال ۱۹۶۱ به آن اضافه شد. در طول دهه ۱۹۶۰ این ساختمان به ۱۱ طبقه گسترش یافت. اولین کلاس هایی که در این ساختمان برگزار شدند؛ هنر، زیست شناسی، مدرسه Household Science، کالج آموزش و مدرسه حسابداری بودند. همچنین ساختمان فیزیک (۱۹۲۲)، شیمی- ساختمان Thorvaldson (1924)، ساختمان W. P. Thompson (زیست شناسی) (۱۹۶۰) و ساختمان Geology (1989) کلاس ها و آزمایشگاه هایی را در اختیار دانشجویان کارشناسی قرار می دهند.

مدرسه کسب و کار Edward

این مجموعه ارائه دهنده رشته های حسابداری، اقتصاد، منابع انسانی، مدیریت، بازاریابی و مدیریت اجرایی است. این مدرسه در سال ۲۰۰۷ و به افتخار N. Murray Edward فارغ التحصیل و کارآفرین دانشگاه Saskatchewan نامگذاری شد.

کالج تربیت معلم

در حالیکه برنامه آموزش دانشجویان برای تدریس در سال ۱۹۲۷ در دانشگاه Saskatchewan افتتاح شد، کالج تربیت معلم در سال ۱۹۷۰ تأسیس شد. این کالج همچنین ارائه دهنده لیسانس موسیقی می باشد.

کالج مهندسی

ساختمان مهندسی اولین بار در سال ۱۹۱۲ به برگزاری کلاس های درس برای دپارتمان مهندسی کشاورزی و دپارتمان دامداری پرداخت. در سال ۱۹۳۹ آزمایشگاه مهندسی مکانیک به این مجموعه اضافه شد. همچنین در سال ۱۹۶۱ آزمایشگاه Evan A. Hardy مختص دپارتمان مهندسی کشاورزی، تحقیقات مهندسی کشاورزی، بخش توسعه و بخش سیستم های کنترلی و هیدرولیکی ساخته شد.

کالج مهندسی به ارائه رشته های کشاورزی، منابع زیستی، مهندسی شیمی، مهندسی شهری، زمین شناسی، مهندسی الکترونیک، کامپیوتر، مهندسی محیط زیست، مهندسی مکانیک، مهندسی فیزیک و فیزیک در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می پردازد. دانشجویان مهندسی می توانند از میان مهندسی شیمی و بیولوژی، مهندسی شهری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی فیزیک، مهندسی محیط زیست، مهندسی زمین شناسی و مهندسی مکانیک رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

کالج حرکت شناسی انسانی

دوره های این کالج شامل دستورالعمل فعالیت های فیزیکی و ورزشی، مربی گری، تئوری و توسعه می باشد. مجتمع فعالیت های فیزیکی PAC در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۳ در این کالج افتتاح شد. استادیوم Griffiths نیز به منظور انجام فعالیت های ورزشی و فوتبال در سال ۲۰۰۶ به این مجموعه اضافه شد.

رشته های ورودی غیر مستقیم

ورود به کالج های زیر مشروط به گذراندن دوره های پیش نیاز سطح دانشگاهی هستند:

کالج دندان پزشکی

این کالج در سال ۱۹۷۹ افتتاح شده است. ورود به این رشته مشروط به گذران یک دوره پیش نیاز و قبولی در یک آزمون ورودی می باشد. برنامه هایی چون آموزش همگانی، تشخیص و مدیریت وضعیت دهان و دندان، بهبود زیبایی دهان و دندان، ترمیم و جراحی در این کالج برگزار می شود.

کالج پرستاری

رشته پرستاری دانشگاه Saskatchewan (NEPS) در مقطع لیسانس برگزار می شود. این دوره ۴ سال به طول می انجامد. در سال ۲۰۰۷ دکترای پرستاری نیز در این کالج شروع به ثبت نام متقاضیان کرد. پردیس SIAST Kelsey Campus دو سال اول دوره پرستاری را تحت عنوان دیپلم پرستاری برای متقاضیان ارائه می دهد. دانشجویان در صورت تمایل به ادامه تحصیل در سال های سوم و چهارم موفق به کسب لیسانس پرستاری می شوند.

کالج داروسازی و علم تغذیه

مدرسه داروسازی در سال ۱۹۱۳ در شهر Saskatchewan تأسیس شد. در سال ۱۹۹۴ این مدرسه به کالج داروسازی و علوم تغذیه تغییر نام داد.

کالج حقوق

این کالج در ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۶۷ افتتاح شد. در حال حاضر مرکز حقوق بومیان نیز به کالج حقوق دانشگاه Saskatchewan پیوسته است.

کالج پزشکی

در سال ۱۹۱۹ دپارتمان باکتری شناسی به دانشگاه Saskatchewan اضافه شد. مدرسه علوم پزشکی نیز در سال ۱۹۵۲ از کالج هنر و علوم جدا شد و به عنوان کالج علوم پزشکی به فعالیتش ادامه داد. این کالج دارای ۲۰ دپارتمان مجزا از قبیل، هوشبری، آناتومی و زیست شناسی سلولی، زیست شیمی، سلامت اجتماعی و واگیرشناسی، پزشکی خانواده، تصویربرداری پزشکی، پزشکی، میکروبیولوژی، مامایی و پزشکی زنان، تومورشناسی و رادیولوژی، چشم پزشکی، آسیب شناسی، پزشکی اطفال، داروشناسی، روان شناسی، فیزیولوژی، توان بخشی، پزشکی ورزشی، مدرسه ورزش درمانی و جراحی: بخش عصب شناسی می باشد. همچنین ۷ کالج در واحد پزشکی وجود دارد. مجتمع پزشکی دانشگاه دارای روابط آموزشی با بیمارستان های Royal University Hospital و St Pauls Hospital در شهر Saskatoon می باشد.

کالج غربی دامپزشکی

این کالج با دوره های متنوعش استان های Alberta، British Columbia، Manitoba، Saskatchewan و همچنین Northwest Territories، Nunavnt و Yukon را پوشش می دهد. کالج دامپزشکی در سال ۱۹۶۵ افتتاح شد. این کالج دوره های مختلفی را در دپارتمان های علوم پزشکی حیوانات بزرگ، علوم پزشکی حیوانات کوچک، علوم دامپزشکی زیست پزشکی، میکروبیولوژی دامی، آسیب شناسی دامی و بیمارستان آموزشی دامپزشکی ارائه می دهد.

مطالعات کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

مدرسه محیط زیست و پایداری

این بخش در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است و در حال حاضر محل استقرار Kirk Hall می باشد. سه نوع مدرک در این بخش ارائه می شوند: فوق لیسانس مدیریت محیط زیست پایدار یا MSEM، فوق لیسانس محیط زیست و پایداری یا MES و دکترای محیط زیست و پایداری

کالج مطالعات کارشناسی و تحقیقات

این کالج که در سال ۱۹۴۶ افتتاح شد، در سال ۱۹۷۱ بخش تحقیقات را به عنوانش اضافه کرد. در این بخش امکانات و تجهیزات تحقیقاتی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. همچنین سه دوره مهندسی زیست پزشکی، مهندسی محیط زیست و سم شناسی در این بخش ارائه می شود. کالج مطالعات کارشناسی در ساختمان Murray  قرار دارد.

مدرسه ورزش درمانی

این مدرسه در سال ۱۹۶۵ و به عنوان بخشی از کالج پزشکی افتتاح شد.

مدرسه بهداشت عمومی

این بخش در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد و در حال حاضر در ساختمان علوم بهداشت قرار دارد. فوق لیسانس بهداشت عمومی یا MPH، مدرک MSc و phD و همچنین واکسیناسیون و ایمنی درمانی نیز در این مدرسه ارائه می شوند.

مدرسه کارشناسی سیاست عمومی Johnson-Shoyama

این مدرسه که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده است، در پردیس های هر دو دانشگاه Regina University و Saskatchewan فعالیت می کند. این مدرسه به افتخار Albert Wesley Johnson ریاست خبرگزاری Canadian Broadcasting Corporation و Thomas Shoyama روزنامه نگار deputy Minister of Fiance و بعداً رئیس سازمان انرژی اتمی کانادا نامگذاری شده است.

کالج های دولتی

تا ژوئن سال ۲۰۱۳ کالج St. Thomas More College (STM) تنها کالج دولتی دانشگاه Saskatchewan بود.

کالج St. Thpmas More College

این کالج رشته هایی چون باستان شناسی، مردم شناسی، اقتصاد، انگلیسی، زبان و ادبیات، تاریخ، فلسفه، مطالعات سیاسی، روان شناسی، مطالعات دینی و جامعه شناسی را ارائه می دهد.

کالج های وابسته

تا ژوئن سال ۲۰۱۳ دانشگاه Saskatchewan دارای ۷ کالج وابسته بود. این کالج ها مؤسساتی کاملاً مستقل محسوب می شوند.

کالج Briercrest و دانشکده الهیات

این کالج که در سال ۱۹۳۵ افتتاح شده است در Caronport قرار دارد. لیسانس هنری در فضایی الهام بخش و در رشته های مطالعات کتاب شناسی، مدیریت کسب و کار، مطالعات مسیحی، مطالعات جهانی، آموزش زبان انگلیسی، موسیقی، موسیقی مذهبی،  مدیریت مذهبی، مدیریت سرگرمی، گردشگری، الهیات و مدیریت جوانان در این کالج ارائه می شود.

 

کالج Horizon و دانشکده الهیات

این کالج که در سال ۱۹۳۵ افتتاح شده است و اکنون در Star City استان Saskatchewan قرار دارد، ارائه دهنده دوره هایی در زمینه مطالعات دین مسیحیت، دیپلم مطالعات مسیحی، دیپلم الهیات، لیسانس آموزش مذهبی، لیسانس الهیات و چندین دوره در زمینه های هنری می باشد.

واحد الهیات Saskatoon

کالج های College of Emmanuel and St. Chad، St. Andrew’s College و    Lutheran Theological Seminary تحت عنوان واحد الهیات Saskatoon فعالیت می کنند.

کالج Emmanuel and St. Chad

این کالج که در سال ۱۸۷۹ تأسیس شده است، در حال حاضر در پردیس دانشگاه در ۱۱۴ Seminary Crescent قرار دارد.

فوق لیسانس الهیات و لیسانس مطالعات دینی در این بخش ارائه می شود. همچنین مؤسسه Stained Glass کانادا مربوط به این کالج است.

کالج St. Andrew’s

این کالج که در سال ۱۹۱۳ تأسیس شده است و در ۱۱۲۱ College Dive قرار دارد، ارائه دهنده فوق لیسانس الهیات (M. Div)، فوق لیسانس مطالعات دینی (M. T. S)، فوق لیسانس الهیات (S. T. M) و دوره یک ساله دیپلم الهیات می باشد.

دانشکده الهیات Lutheran Theological Seminary

این دانشکده الهیات که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده است، ارائه دهنده فوق لیسانس الهیات (M. Div.)، لیسانس علوم دینی (B. Th)، فوق لیسانس مطالعات دینی (M. T. S) و فوق لیسانس الهیات (S. T. M) می باشد.

در سال ۱۹۹۹ چهلمین سالگرد افتتاح این مرکز در حالی برگزار شد، که همزمان به مکان جدیدش در ۱۳۰۲ College Drive منتقل شد.

کالج St. Peter’s College

این کالج که در سال ۱۹۲۱ افتتاح شده است برگزار کننده دوره های سال اول و دوم لیسانس هنر و علوم (علوم، هنرهای زیبا، علوم اجتماعی و علوم انسانی) و همینطور کشاورزی، منابع طبیعی، بازرگانی و دوره های سال سوم و چهارم این رشته ها می باشد.

کالج Gabriel Dumont

این کالج که در سال ۱۹۸۰ تأسیس شده است ارائه دهنده رشته هایی نظیر؛ لیسانس تربیت معلم، آموزش بزرگسالان، آموزش مهارت های فنی و رشته های حوزه فرهنگ می باشد.

مرکز تحصیلات تکمیلی و آموزش از راه دور

این مرکز دوره هایی را برای دانشجویانی که نمی توانند در محل دانشگاه حاضر شوند و در کلاس ها شرکت کنند در نظر گرفته است. رشته هایی چون آموزش بزرگسالان، کشاورزی، هنر، کسب و کار و مدیریت، برنامه هایی مختص کودکان، مشاوره، ارتباطات گروهی، باغداری، مردم شناسی، زبان، طبیعت و محیط زیست، آموزش ESL، آموزش ویژه و دوره های اعتباری در این بخش ارائه می شوند.

پردیس ها

پردیس Emma Lake Kenderdine Campus

این پردیس با مساحت ۲۲ هکتار در ۵۰ کیلومتری شمال Prince Albert واقع شده است. این پردیس میزبان مرکز تحقیقات زیست محیطی، هزاران ورکشاپ هنری، برنامه های حوزه های هنری و پروژه های آموزش تجربی می باشد.

این پردیس در سال ۱۹۳۵ و توسط Augusyus Kenderdine و با عنوان اولیه مدرسه هنر Murray Point Art School تأسیس شد. در سال ۱۹۹۸ دانشگاه Saskatchewan مالکیت کامل این پردیس را بدست آورد و در سال ۲۰۰۵ بخش پروژه های آموزش تجربی را (در رشته های زیست شناسی، خاک شناسی، آموزش و مدیریت منابع تجدیدپذیر) به آن اضافه کرد.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰ – ۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴

نظرات بسته شده است.