همه چیز در رابطه با اتاوا پایتخت کانادا

همه چیز در رابطه با اتاوا پایتخت کانادا

اُتاوا  به پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانه اتاوا (شعبه رودخانه سن‌لوران واقع شده‌است.

تلفظ اُتاوا که در بین فارسی زبانان و در برخی زبان‌های دیگر مثل عربی متداول است، از تلفظ فرانسوی نام این شهر گرفته شده‌است و در مناطق فرانسوی زبان کانادا استفاده می‌شود. در انگلیسی کانادایی و آمریکایی نام این شهر آ-دو-وا تلفظ می‌شود. همچنین در انگلیسی بریتیش، تلفظ آ- تو-وا متداول است.

اتاوا چهارمین پایتخت تمیز و پاکیزه در دنیا است.

بر اساس یک مطالعه که توسط Business Canada انجام شد، اتاوا را به عنوان بهترین مکان برای زندگی در کانادا بر اساس درآمد، مالکیت خودرو، نرخ بیکاری، مسکن، آب و هوا و سبک زندگی قرار داد. عوامل فرهنگی عنصر کلیدی رتبه عالی اتاوا در این پژوهش بودند

شهر اتاوا در سال ۲۰۱۶ توسط مجله MoneySense بهترین مکان برای زندگی در کانادا قرار گرفت. این پنجمین بار در پنج سال است که اتاوا مقام اول را بدست آورده‌است! عوامل مهمی شامل کیفیت بالای زندگی و کم هزینه بودن زندگی در کسب این رتبه مؤثر بوده‌است. گذشته از یک اقتصاد قوی و درآمد بالا، اتاوا همچنین دارای شاخص‌های بالایی در پیاده راه‌های جذاب و حمل و نقل کاراست؛ و همچنین به عنوان بهترین مکان برای زندگی برای تازه واردان کانادا نیز در رتبه ۱ قرار گرفت.

مجله Business magazine در نظرسنجی بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال ۲۰۰۹، رتبه اتاوا را چهاردهم در جهان و رتبه سوم در آمریکای شمالی اعلام کرد. در سال ۲۰۱۰، اتاوا در بین ۱۰ درصد برتر شهرها در سطح جهان در «کیفیت زندگی» بود که شامل اقتصاد، سیستم سیاسی، آموزش پرورش و مدارس، بهداشت، مسکن و محیط زیست بود

 

 

 

حمل و نقل

در اتاوا به لطف وجود سیستم اتوبوس رانی کارآمد OCTranspo تمام محله ها در دسترس هستند. در نزدیکی بیشتر مناطق مسکونی یک خط اصلی اتوبوس قرار دارد. اکثر خطوط اتوبوس تا ساعت ۱ شب خدمات رسانی می کنند. خط شماره ۹۵ که به سمت فرودگاه می رود در طول شب نیز برقرار است. اگر چه رانندگی در اتاوا کاری دشوار به نظر می رسد، اما خیابان های این شهر به خوبی سازمان یافته است و مستعد ترافیک نیست.

حمل و نقل هزینه

به ازای هر نفر (دلار)

بلیط یک طرفه حمل و نقل شهری ۳٫۶ $
متوسط هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه ۱۲۰ $
هر لیتر بنزین ۴ $

 

مسکن

یکی از مزایای زندگی در اتاوا متعادل بودن قیمت مسکن در مرکز شهر است. مرکز شهر، محل استقرار ساختمان های دولتی است و بسیاری از ساختمان ها به خدمات عمومی و دیگر خدمات تجاری اختصاص یافته است همچنین هتل ها و آپارتمان های بسیاری در این قسمت وجود دارد. دو تا از بهترین محله ها برای زندگی از نظر میزان دسترسی به فضای سبز، وجود مراکز خرید و رستوران ها، و سیستم حمل و نقل، Mooney’s Bay و The Glebe هستند. محله ی Carleton Square نیز به دلیل نزدیک بودنش به Carleton University و دسترسی خوب به مرکز شهر یکی از بهترین محله ها برای دانشجویان است.

 

مسکن هزینه

به ازای هر نفر (دلار)

متوسط هزینه‌های ماهانه برق، آب و

سیستم گرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری

۱۴۵ $
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۲۰۰۰ $ – ۱۲۵۰
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر ۱۰۰۰-۱۷۵۰ $
هزینه ماهانه اینترنت موبایل، به همراه گوشی ۶۴ $
متوسط حقوق ماهانه (بعد از پرداخت مالیات) ۴۰۰۰ $

 

هزینه های زندگی

مواد غذایی واحد قیمت (دلار) ماده غذایی واحد قیمت (دلار)
۳ وعده غذا در رستوران با قیمت معمولی ۲ نفر ۸۰ $ فیله مرغ ۱ کیلو ۱۳٫۵ $
نوشابه بطری

۰٫۳۳ لیتری

۲٫۵ $ گوشت

تکه‌ای گوساله

۱ کیلو ۱۵ $
آب معدنی بطری

۰٫۳۳ لیتری

۱٫۷۵ $ سیب ۱ کیلو ۴٫۲ $
تخم مرغ ۱۲ عدد ۳٫۵ $ موز ۱ کیلو ۱٫۷ $
شیر ۱ لیتر ۲٫۵ $ پرتقال ۱ کیلو ۴ $
نان ۵۰۰ گرم ۳ $ گوجه‌فرنگی ۱ کیلو ۴٫۲ $
برنج ۱ کیلو ۴ $ سیب زمینی ۱ کیلو ۲٫۸ $
پنیر ۱ کیلو ۱۲٫۵ $ پیاز ۱ کیلو ۲٫۶ $

 

پوشاک هزینه به ازای هر نفر (دلار)
شلوار جین ۴۰-۱۰۰ $
یک جفت کفش ۶۵-۱۵۰ $
لباس تابستانه ۲۵-۷۵ $
ورزش و تفریح هزینه به ازای هر نفر (دلار)
بلیط سینما ۱۴ $
اشتراک باشگاه ورزشی ماهانه ۵۷  $
اجاره زمین تنیس یک ساعت در هفته ۲۹ $

 

آب وهوا

زمستان در اتاوا طولانی است و معمولا سردتر از چیزی است که مهاجران به آن عادت دارند. هوا از نوامبر به بعد سرد می شود، و از دسامبر تا مارچ و حتی تا آوریل بارش برف انتظار می رود. و یکی از مهمترین مواردی که مهاجران باید به آن دقت کنند مربوط به لباس و تجهیزات در زمستان می شود.

متوسط دمای پایین در ماه ژانویه منفی ۱۵ درجه سانتی گراد است. بهار کوتاه، ملایم و بارانی است. تابستان در اتاوا گرم و مرطوب است، دمای روز در تابستان تا ۳۰ درجه سانتی گراد و حتی بیشتر نیز انتظار می رود. پاییز در اتاوا بسیار زیبا و دیدنی است.

 

لیست دانشگاه های شهر اتاوا

ردیف رتبه کشوری رتبه جهانی (QS) نام دانشگاه به انگلیسی نام دانشگاه به فارسی  
۱ ۱۳ ۲۳۷ University of Ottawa دانشگاه اتاوا دولتی
۲ ۲۰ ۶۰۱-۶۵۰ Carleton University دانشگاه کارلتون دولتی
۳ ۳۱ ۱۰۶۸ Algonquin College کالج الگون کویین
۴ ۱۲۹ City College خصوصی
۵ ۱۴۲ Université Saint Paul دانشگاه سنت پاول کانادا
۶ ۲۵۸ Dominican University College کالج دانشگاهی دومینیکن کانادا دولتی
۷ Foreign Affairs and International Trade Canada
۹ La Cité College of Applied Arts and Technology دولتی
۱۰ Dawson College Westmount Montreal دولتی

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از دانشگاه های شهر اتاوا با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید. (شرکت ستاره دانش اعتماد پارس نمایندگی رسمی ویزا موندیال در شیراز است.)
۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.